Kérdése van? Hívjon bizalommal!

info@gipszkarton-szereles.hu

Greck György

+36 30/340-5618

Munkavégzés 100% garanciával!

Hidegburkolás professzionális kivitelezéssel

A hidegburkolás terén nagyon sok új technológia és anyag jelent meg, melyek professzionális kivitelezést és alkalmazást igényelnek, ezáltal a hidegburkolás külön szakmává vált.

A hidegburkolatok használata

A hidegburkolatokat főképp vizes helyiségek burkolására használják (fürdő, konyha), ettől függetlenül multifunkcionális felhasználást tesznek lehetővé. A hidegburkolatok kiválóan alkalmasak uszodai, szállodai és iskolai használatra egyaránt, mivel nagyobb igénybevétel ellenére is időtállók.

A hidegburkolás fontos elemei

A választott stílus és a minőség szempontjából a rögzítéshez nélkülözhetetlen anyagok is nagyon fontosak a kiválasztott burkolat mellett. Napjainkban már korszerű ragasztók sokaságából tudunk választani. A hidegburkolás folyamán fontos figyelembe venni, hogy az adott terület mintázata vagy a burkoló lapok nagysága igényel-e sajátos rögzítési technikát, valamint lesz-e padló- vagy falfűtés a burkolásra szoruló felület alatt. Ajánlatos az anyagösszetételt is számításba venni a fugák kiválasztásakor. A folyékony fólia pedig gondoskodik a vízzárásról, ami kulcsfontosságú a hidegburkoló munkálatok során.

A megfelelő kültéri hidegburkolat kiválasztása

A megfelelő kültéri hidegburkolat kiválasztásakor és a kivitelezés folyamán is többféle szempontot kell figyelembe vennünk. Elsőként fontos szem előtt tartani, hogy a burkolásra szoruló terület kül- vagy beltéren helyezkedik el. Amennyiben kültéri burkolásra van szükség, erre alkalmas (fagyálló) burkolatot kell választanunk. Főleg fedés nélküli területek burkolásánál célszerű csúszásgátló felületű padlólapot választani. Kültéri burkolás esetében feltétlenül flexibilis és fagyálló fugázó anyagot, valamint csemperagasztót válasszunk.

A megfelelő beltéri hidegburkolat kiválasztása

Beltéri burkolás során padlólapot burkolhatunk a falra is (ebben az esetben a burkoló lap súlya, mérete és a falfelület teherbíró képessége a mérvadó), azonban fali csempe nem használható a padlóra. Abban az esetben, ha padlófűtés van az adott helyiségben, a padlólap ragasztásánál ehhez megfelelő ragasztót kell választanunk. Lényeges a padlófelület jövőbeni igénybevételét is számításba venni. Konyha vagy közlekedő helyiségek burkolásánál érdemes nagyobb kopásállóságú burkolatot választani, azonban a nappaliba, hálóba, fürdőszobába megfelel a kisebb kopásállóságú burkolat is.

Hívjon minket árajánlatért!